Plaża we Władysławowie - źródło: www.wladyslawowo.info.pl

Plaża we Władysławowie – źródło: www.wladyslawowo.info.pl

Władysławowo to bardzo rozległe miasto (w jego granicach znajduje się obszar od Karwi aż po Chałupy), nic zatem dziwnego, iż znajdziemy tu wiele atrakcji. Najważniejszą jest oczywiście Morze Bałtyckie i nadmorskie plaże – to dla nich co roku tysiące Polaków wybierają się na wczasy nad morzem. W granicach Władysławowa jest ponad 20 km plaż od płaskich, po położone u stóp wysokiego klifu.

Władysławowo to także miasto portowe. We Władysławowie, nad otwartym morzem znajduje się port rybacki. W sezonie żeglarskim działa również przystań jachtowa, a z portu pasażerskiego wypływają statki z turystami.

Osobliwością jest również budynek siedziby władz miasta – Dom Rybaka. Budynek posiada charakterystyczną, górującą nad okolicą wieżę, na do której można wejść i podziwiać Władysławowo z tarasu widokowego.

Władysławowo to także sport. Poza możliwością uprawiania windsurfingu na zatoce, działa tu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich „Cytniewo” – Centralnego Ośrodka Sportu. Nie dziwi więc fakt, iż w mieście, na fragmencie promenady, powstała (w 2000 r.) Aleja Gwiazd Sportu, która co roku powiększa się o kolejną gwiazdę znanego sportowca. Dodatkowo w lipcu odbywa się Festiwal Gwiazd Sportu.

Warto zobaczyć także Prywatne Muzeum Motyli. Znajduje się ono w Domu Rybaka. W zbiorach znajduje się ponad 3 tys. eksponatów motyli i innych owadów. Zbiory są zebrane w 70 gablotach. Oprócz owadów w muzeum można podziwiać kolekcję innych przedmiotów związanych z owadami – zabawki, monety, pułapki. Na miejscu jest również sklepik pamiątkarski.

Więcej o atrakcjach Władysławowa przeczytasz na stronie: www.wladyslawowo.info.pl/atrakcje/0/wladyslawowo