Władysławowo

Władysławowo 

Władysławowo - popularny wśród turystów kurort, położony nad Bałtykiem między Przylądkiem Rozewie a Mierzeją Helską. Władysławowo jest też miastem, siedzibą gminy miejsko-wiejskiej, obejmującą swym zasięgiem następujące miejscowości: Jastrzębią Górę, Karwię, Ostrowo, Chłapowo, Chałupy i Tupadły.

Trochę historii..

Pierwsze wzmianki o Władysławowie, a właściwie wsi założonej w tym miejscu pochodzą z XII wieku. W 1920 r. do Wielkiej Wsi (tak nazywało się na początku XX wieku Władysławowo) przybył gen. Haller - wówczas to miały miejsce jego zaślubiny z morzem. Tuż przed II wojną światową wybudowano tu port. Po wojnie osadę przekształcono w jednostkę administracyjną, którą nazwano gminą Władysławowo, a w 1963 r. Władysławowo otrzymało prawa miejskie.

Na turystów czeka tu mnóstwo atrakcji, takich jak na przykład:

PORT

We Władysławowie - zaliczany do najważniejszych portów rybackich nad Bałtykiem. Odbywa się tu wyładunek ryb, port posiada też zaplecze chłodnicze i przetwórcze. Port posiada także morskie przejście graniczne do portów żeglarskich Skandynawii, Litwy oraz Łotwy. W sezonie letnim możemy podziwiać tu cumujące jachty żaglowe i sportowe. Warto również w miesiącach letnich wypłynąć kutrami rybackimi w rejs po Morzu Bałtyckim, który trwa ok. 1 godziny. Przez cały rok organizowane są również wielogodzinne wyprawy w morze na połów dorsza wędką, z czego mogą skorzystać miłośnicy wędkarstwa.

PLAŻA

Największą atrakcją Władysławowa jest oczywiście piaszczysta i szeroka plaża, czysta orzeźwiająca morska woda oraz powietrze bogate w leczniczy jod. We Władysławowie w okresie letnim czynne jest pięć strzeżonych kąpielisk, gdzie nad bezpieczeństwem wypoczywających turystów czuwają  ratownicy. 

 

DOM RYBAKA (ul. Hallera 19 b, tel. 502 329 066)

Jest to charakterystyczne miejsce Władysławowa. Mieści się tutaj wieża widokowa oraz siedziba gminy. Warto dodać, że jest to najwyższy budynek w tym miejscu. W latach 50 - tych pełniłnił on rolę hotelu dla rybaków. 

Godziny otwarcia:

  • Sezon letni: od 10.00 do 16.00.

ALEJA GWIAZD SPORTU 

We Władysławowie znajduje się też Aleja Gwiazd Sportu, gdzie Turyści mogą podziwiać mosiężne gwiazdy znanych i lubianych sportowców. W tym miejscu można znaleźć gwiazdy m.in.: Kazimierza Deyna, Roberta Korzeniowskiego, Ireny Szewińskiej, Jerzego Kulej, Jacka Wszoła, Dariusza Michalczewskiego, a również Michela Platini. Warto wybrać się na krótki spacer po tej Alei. 

WYSTAWA - MAGICZNY ZAWRÓT GŁOWY (ul. Generała Hallera 19, tel. 502 329 066)

Jest to idealna atrakcja dla całej rodziny. Tutaj wszystko pomiesza Ci się w głowie, ale przy tym wszystkim będzie towarzyszyła super zabawa. Miejsce, które musisz koniecznie odwiedzić, będąc na wystawie, jest Gabinet Śmiechu. Uwaga można popłakać się ze śmiechu. W pokoju tym znajduję się 13 luster, w których wygląda się zupełnie inaczej. 

Godziny otwarcia:

Sezon letni:

  • Codziennie: 10.00 - 17.00

Listopad:

  • Sobota oraz niedziela: 10.00 - 17.00
  • Grupy przyjmowane są codziennie w godzinach: 10.00 - 15.50

Grudzień:

  • Codziennie: 10.00 - 16.00.

Ostatnia aktualizacja - maj 2021 r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jastrzebiagora.pl nie odpowiada.

Inne Atrakcje Turystyczne

Zobacz najlepsze atrakcje turystyczne Karpacz i okolice

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00