Gdynia

Gdynia

Gdynia jest jednym z najmłodszych miast w Polsce, wchodzi w skład aglomeracji trójmiejskiej i pełni funkcję ważnego portu na wybrzeżu Bałtyku. Plan przekształcenia niewielkiej wioski rybackiej w liczący się port pojawiły się w dwudziestoleciu międzywojennym, gdy sytuacja w Gdańsku była dla władz Polski niepewna. Powstało zatem niewielkie miasto, które odznaczało się sporą nowoczesnością – nie znajdziemy tutaj barokowych kościołów, ani XIX-wiecznych kamienic. Większość mieszkańców zasiedla nowoczesne bloki, a centrum Gdyni zdominowane jest przez budynki z dwudziestolecia międzywojennego i współczesne architektury. Jednak nie powinniśmy się zrażać. Mimo wszystko Gdynia jest przyjaznym dla turystów miastem. Nie dość, że ceny znacznie odbiegają od wywindowanych w sezonie cen w centrum Gdańska, to mamy okazję zobaczyć wiele unikatowych zabytków i muzeów.

Ciekawe miejsca w Gdyni:

CENTRUM NAUKI EXPERYMENT (ul. Aleja Zwycięstwa 96/98, tel. 585 004 994)

Dla rodzin z dziećmi i miłośników nowinek technicznych przeznaczone jest Centrum Nauki Experyment, gdzie duzi i mali z innej perspektywy spojrzą na otaczające nas procesy dotyczące człowieka, środowiska i fizyki. 

Godziny otwarcia:

 • Od 9.00 do 18.00.

Cennik:

 • Bilet normalny - 25 zł,
 • Bilet ulgowy/grupowy - 15 zł,
 • Biler rodzinny (2+1) - 60 zł.

AKWARIUM GDYŃSKIE (ul. Alej Jana Pawła II 1, tel. (58) 732 66 01)

Jest to miejsce, które przedstawia życie morskie. Tutaj możesz się przenieść do podwodnego świata ryb, gadów i płazów z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Idealna atrakcja dla całych rodzin z dziećmi, to miejsce łączy w sobie naukę z zabawą.

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek - Niedziela: od 09.00 do 19.00.

Cennik:

 • normalny - 29 zł,
 • ulgowy - 19 zł.

TRÓJMIEJSKI PARK KRAJOBRAZOWY 

Turyści przebywający do Gdyni nie muszą całego wakacyjnego czasu spędzać w muzeach czy podczas wydarzeń kulturalnych, amatorów czynnego wypoczynku nie zawiedzie oferta rekreacyjna miasta. Dla miłośników spacerów na świeżym powietrzu przeznaczono ogromne tereny należące do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Część parku znajduje się na terenie miasta, a spacerujący tam ludzie mogą zobaczyć wspaniałe okazy roślinne oraz interesujące gatunki zwierząt leśnych i ptaków. Oprócz tego mamy do dyspozycji rezerwaty – Kępa Redłowska, Cisowa i Kacze Łęgi.

PLAŻA

Nie można zapomnieć o plażach – to one na polskim wybrzeżu stanowią o atrakcyjności miast na Pomorzu. Gdynia, jako miasto portowe, posiada wybrzeże w znacznym stopniu przemysłowo zagospodarowane. Jednak w najmniejszym stopniu nie uniemożliwia to Turystom zdobycia opalenizny. Mamy do dyspozycji plażę przy Bulwarze Nadmorskim oraz liczne, mniejsze bądź większe, plaże poza miastem lub na jego obrzeżach.  

FESTIWALE

 • Miłośnicy teatru powinny przyjechać do Gdyni w maju, kiedy to najczęściej odbywa się Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port, poświęcony przede wszystkim twórczości teatralnej, przewidujący zarówno pokazy, spektakle, jak i dyskusje.
 • Niezwykle ważnym festiwalem jest Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, który odbywa się we wrześniu i ściąga do Gdyni rzesze fanów polskiego filmu.
 • Od 2003 roku, natomiast, do Gdyni zjeżdżają miłośnicy dobrej muzyki i wspaniałej atmosfery, która pojawia się warz z otwarciem Open'er Festival.
 • Gdynia, jako żeglarska stolica Polski, co parę lat gości u siebie uczestników The Tall Ships Races, podczas których turyści mogą podziwiać najpiękniejsze żaglowce świata w akcji oraz zacumowane w porcie. Dodatkowe atrakcje to cała masa imprez towarzyszących, a także możliwość zwiedzenia niektórych jednostek. 
Ostatnia aktualizacja - maj 2021 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.jastrzebiagora.pl nie odpowiada.

Inne Atrakcje Turystyczne

Zobacz najlepsze atrakcje turystyczne Karpacz i okolice

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00