Klif i plaża w Chłapowie - źródło: www.chlapowo.net.pl

Klif i plaża w Chłapowie – źródło: www.chlapowo.net.pl

Chłapowo pokochają wszyscy, którzy w letnim wypoczynku cenią sobie ciszę i kontakt z przyrodą. Chłapowo usytuowane jest tylko 3 km od Władysławowa, na wysokim klifowym brzegu. Pierwotnie Chłapowo było typowa wsią rybacką, i do tej pory, na plaży, spotkamy łodzie miejscowych rybaków. Do naszych czasów zachowało się kilka starych, szachulcowych chałup rybackich, a w centrum wsi stoi, pamiętająca wiek XIX-ty murowana, przydrożna kapliczka.

Jednak największą atrakcją wsi jest Wąwóz Chłapowski – Rudnik. Dolina Chłapowska stanowi rezerwat przyrody o powierzchni prawie 25 ha. Parów o długości 250 metrów prowadzi do plaży. Wąwóz oferuje odwiedzającym wytyczone ścieżki, ławeczki, poręcze, schodki i kładki ułatwiające wędrówkę. Spacerując malowniczą doliną możemy podziwiać piękno nienaruszonej przyrody oraz unikatowe okazy fauny i flory, takie jak dzwonek okrągłolistny, jałowiec, rokitnik, żarnowiec miotlasty czy zdziczałe drzewka owocowe, a widok klifowego brzegu z latarnią morską w Rozewiu, będzie nagrodą za poniesiony trud wędrówki.

Ze stromych zboczy Chłapowa startują paralotniarze, więc gdy będziemy opalać się na chłapowskiej plaży nie powinien nas zdziwić ich widok nad naszymi głowami.

Polecamy

Jastrzębia Góra Noclegi Jastrzębia Góra noclegi

Pokoje nad Morzem pokoje nad morzem