Plaża – Jastrzębia Góra położona jest na urwistym klifie, i by dotrzeć na plażę trzeba pokonać aż 300 schodów. Na zachodnim krańcu (wejście nr 25) podejścia są łagodniejsze. Zachodnie plaże są piaszczyste, im dalej na wschód tym na plażach spotkamy więcej kamyków.

Lisi Jar – to wąwóz, który ciągnie się aż do plaży. Zbocza kanionu porastają stare buki, tworzące mikroklimat okolicy. Dziś wąwóz ma tylko 350 m długości – kiedyś był dużo dłuższy. U wejścia do Lisiego Jaru hrabia de Rosset wybudował pierwsze w Polsce nadmorskie schronisko turystyczne „Nad Lisim Jarem”.

Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewski to obszar o powierzchni ponad 12 hektarów, w pobliżu latarni morskiej w Rozewiu. W rezerwacie spotkać można dwustuletnie buki o obwodzie pni dochodzących do 3 m.

Zabytki – najwięcej zabytkowych budynków ocalało przy ul. Bałtyckiej. To tu wybudowano pierwsze pensjonaty w Jastrzębiej Górze. Na ul. Królewskiej można ciągle podziwiać dwie pierwsze wille – „Kaszubę” Szymańskiego i willę Pawłowicza.

Kościół p.w. Świętego Ignacego Loyoli nie jest zabytkiem, ale jest ciekawy. Ta „ciekawość” to dwie kondygnacje budynku. Na miejscowych organach odbywają się liczne koncerty.

Latarnia morska Rozewie jest najstarszą latarnia na naszym wybrzeżu. Przy latarni działa również Muzeum Latarnictwa Morskiego. Zarówno latarnia, jak i muzeum są udostępnione do zwiedzania dla turystów. Latarnia znajduje się przy ul. Leona Wzorka – legendy przedwojennego latarnictwa.

Nordic Walking w Jastrzębiej Górze. W miejscowości i najbliższej okolicy wytyczono ponad 32 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności przeznaczonych dla miłośników Nordic Walking. Na te kilometry tras składają się 3 pętle, najdłuższa ma ponad 16 km.

Polecamy

Jastrzębia Góra Noclegi Jastrzębia Góra noclegi

Pokoje nad Morzem pokoje nad morzem